Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi çalışmalarına hızla devam ediyor. Ev hanımlarından çocuklara, ulaşımdan sanayiye her alanda,  enerji verimliliği için ülke genelinde projeler yürüten Enerji Verimliliği Derneğinin Denizli Şubesinin son projesi Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde ki 5 firmaya ön enerji etüdü gerçekleştirmek oldu.
İşletmelerde, enerji verimliliğini sağlayacak uygun projelerin ortaya konulması ve enerjinin etkin kullanılabilmesi  farkındalık oluşturmak adına, Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile , bölgede faaliyet gösteren Sirmersan, Kaynak Tekstil, Ardöküm, Akürün ve Atateks firmalarına enerji verimliliği ön etüt çalışması yapıldı. Yapılan etüt ile firmaların Enerji tasarrufu açısından verimlilik değerleri belirlenerek büyük bir kazanç elde etmeleri sağlandı.
Ön Enerji etüdü ile ilgili olarak Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün’ün yaptığı açıklamada; “5 işletmede gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda, toplam yatırım maliyeti 11.145.299 TL tutarında 22 Adet enerji verimliliği projesi ortaya konulmuştur. Projeleri gerçekleştirebilmesi için işletmelere IPA Avrupa Birliği Fonundan düşük faizli, 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl ödeme süreli 8.358.974 TL tutarında kredi imkanı sağlanmıştır. Enerji Verimli Sanayi projeleri kapsamında ilimizde yaptığımız çalışmalara hız katarak devam ediyoruz. Enerji Verimliliği konusunda birçok hibe ve destekler var. Sanayicilerimiz derneğimizle irtibata geçerek bu konuda bilgi alabilir, Enerji Verimliliği konusunda gerçekleştirilecek çalışmalarda da bizlere destek olarak  derneğimize katılım sağlayabilirler. Şahsım ve Yönetim kurulum adına bu projede emeği geçen tüm üye arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.
Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlü Ahmet Taş tarafından yapılan açıklamada ise “Enerji verimliliği çalışmalarının sanayide uygulanması çok önemli, bu çalışmaları artırıp tüm bölgede farklı alanlarda gerçekleştirmek için müdürlük olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesine projesinden dolayı çok teşekkür ediyor, kendileri ile böylesine başarılı bir projeye imza attığımız için de gurur duyuyoruz ” dedi.