Enerji Verimliliği Raporu Açıklandı

 

ENERJİ  VERİMLİLİĞİ  RAPORU  AÇIKLANDI

 

Türkiye Enerji ve Enerji Verimliliği, ''Yeşil Ekonomiye Geçiş'' Raporu Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ'ın da Katıldığı Törenle Açıklandı.

Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) tarafından Türkiye Enerji Verimliliği Meclisi (TEVEM) adına hazırlanan “Türkiye Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışmaları Raporu”, Akdeniz Demir ve Demir Dışı İhracatçılar Birliği Başkanı ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanvekili Adnan Ersoy Ulubaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantı ile Kayseri’de açıklandı. (13 Ağustos 2010 )

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ Genel Başkanı Erkan Gürkan, TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, , Başkanvekilleri Adnan Ulubaş, Ali Koç konuşmacı olarak katıldı. Türkiye Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) tarafından düzenlenen Türkiye Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışmaları raporu ile ‘Türkiye’nin enerji ve iklim odaklı Yeşil Ekonomiye geçiş’ konulu programı tanıtıldı.

Toplantının açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, raporun oldukça önemli bir çalışma olduğunu belirterek, “Karşılıklı katkılarla daha da geliştirilebilir” dedi. İnsanlığın hem çevreye zarar vermeden hem de en yüksek verimlilikte enerjiye ihtiyaç duyduğuna vurgu yapan Yıldız, gelecek nesillere bırakılacak miras adına verimli ve temiz enerji çalışmalarının geliştirileceğini ifade etti.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ Başkanı Erkan Gürkan ise raporun amacını, “Türkiye’de enerji ve verimlilik konusunda çalışan, politika yapan, karar veren kamu yöneticilerine, girişimciler ve profesyonellere katkı sağlamak ve tabiatla barış içinde kalkınmanın mümkün olduğunu göstermek” şeklinde açıkladı.

Toplantıda, yeşil ekonomi adlı yeni ekonomik dalgaya geçişin KOBİ’lere yeni iş fırsatları doğuracağı yorumu yapıldı.