Enerjide Bayrak Değişimi!

Ülkemiz ithalat kaynaklarının en önemli kalemi olan “Enerji”nin, daha az tüketilebilmesi için; Enerji Verimliliğinin alternatif bir enerji kaynağı olduğu gerçeğini çeşitli projelerle gündemde tutmaya çalışan Enerji  Verimliliği Derneği’nde bayrak değişimi yapıldı.
 
Kuzeyden güneye, doğudan batıya dolaşarak enerji verimliliği konusunda toplum bilincini yaygınlaştırmaya çalışan Enerji Verimliliği Derneği'ne 11 Aralık 2017 tarihinde hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı merhum İbrahim Çağlar’ın ardından Murat Kalsın, Genel Başkan olarak seçildi.
 
11 Mayıs 2018 tarihinde yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Murat Kalsın sözlerine  İbrahim Çağlar'ı Rahmetle anıp bugüne kadar yapılan çalışmalarda Derneğe katkı sağlayan ve desteklerini esirgemeyen ve görevi devreden eski yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başladı. Kalsın, “Enerji Verimliliği Derneğinin yeni yönetim kurulu olarak teslim aldığımız bayrağı heyecanlı ve ileriye taşımaya hevesli güçlü bir ekip ile   enerji verimliliği konusunda artan bilinçli toplum oranımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.” dedi. 
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın 9. Enerji Verimliliği Fuarında açıkladığı “Enerji Verimliliği Eylem Planı” çerçevesinde, Enerji Verimliliği Derneği olarak üzerlerine düşen her görevi, diğer görevlerinde  olduğu gibi layıkıyla yerine getireceklerini ifade eden Murat Kalsın, yapacakları hizmetlerin en önemli sonucunun cari açığın azaltılmasına katkı olacağını belirtti.Sözlerini yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine de başarılar dileyerek bitirdi.