ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ'NDEN; 
“ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE TEŞVİK ACİL  EYLEM - ÖNERİ RAPORU”

 

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, günümüzün en önemli konularından biri olan enerji verimliliği ile ilgili olarak çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Düzenlediği etkinlikler ve bilgilendirmelerin yanında Denizli için alınacak olan teşvik programının içersine enerji verimliliği ile ilgili bir başlığın da bulunması için bir rapor hazırlayan Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, hazırladığı raporu Denizli Valisi Abdülkadir Demir’e sundu.

Dernek Başkanı Mehmet Akgün, “dernek olarak Denizli’miz ve Ülkemiz için çalışıyoruz. İlk olarak da Denizli’ye alınacak olan teşvik çalışmalarında Enerji Verimliliği konusunun da ele alınması için bir rapor hazırladık ve bu raporumuzu Sayın Valimiz Abdülkadir Demir’e sunduk. Enerjideki dışa bağımlılığımızı azaltmak ve cari açığımızın % 65 ini teşkil eden enerji giderlerimizi, yaşam standartlarımızdan taviz vermeden düşürmek hedefindeyiz” dedi.

Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün ve yönetim Kurulu üyelerinden Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Ufuk Aras’ın bulunduğu ziyarette Vali Abdülkadir Demir’e hazırlanan Enerji Verimliliğinde Teşvik Acil Eylem –Öneri Raporu sunuldu. Raporda Kamu daireleri, meskenler ve sanayiye yönelik birçok önerinin bulunduğu ve önerilerin gerçekleştirildiği takdirde Sadece Denizli de 1 yılda %10-%20 lere ulaşan bir enerji tasarrufu sağlanabilineceği belirtildi.

Vali Abdülkadir Demir Enerji verimliliğinin çok önemli bir konu olduğunu, cari açığımızın büyük bölümünü teşkil eden enerji tasarrufu konusunda yapılabilecek her konuda yardımcı olacaklarını; rapor ile ilgili olarak da gerekli incelemeleri yaptırarak Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi ile birlikte çalışmalar başlatacaklarını ve bu çalışmayı ilk olarak da kamu dairelerinde enerji tespiti yaptırarak başlayacaklarını belirtti.