DENİZLİ ŞUBESİ ÇEVRE İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 

 


Enerji Verimliliği ve Çevremiz için Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze Ziyarette Bulunduk

 


Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi olarak Enerjimiz ve çevremiz için yaptığımız çalışmalara son hızla devam ediyoruz. Enerji kaynaklarımızın daha verimli ve çevreye zarar vermeden kullanılabilmesi için çeşitli çalışmalara başlayan şubemiz, bu çalışmaların ilk aşaması olarak Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Özsoy’a ziyarette bulundu.
 

Şube Başkanımız Mehmet Akgün ve Yönetim Kurulu üyemiz Mahmud Güngör ile yapmış olduğumuz ziyarette Müdürümüz İbrahim Bey ile kış aylarında artacak olan hava kirliliğinin önüne geçilebilmesi için birlikte yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Şube Başkanımız Mehmet Akgün; Denizli’de kış aylarında ısınmak için ağırlıklı olarak kömür tüketildiğini ve bunun neticesinde hava kirliliğinin üst seviyelere yükseldiğini belirtti. Kömürün en önemli enerji kaynaklarından olduğunu da vurgulayan Akgün; “kömür rezervleri gün geçtikçe azalmaktadır. Verimli kullanılmadığı takdirde ileride bizleri ciddi sıkıntılar beklemektedir. Tabii ki bu kömürlerin işlenmesi ve kullanılması sırasında çevreye verdiği zarar da göz ardı edilemez. Bizler enerji kaynaklarımızı verimli kullanırken çevreye de zarar vermemesi için çalışıyoruz. Bunun için Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile ortak çalışmalar yaparak Denizli’mizin havasını temizlemek çabasındayız” dedi.
 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Özsoy ilk olarak Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Denizli de bu konuda yaptıkları başarılardan dolayı Dernek Yönetime teşekkür etti. Özsoy; Denizli’de ki hava kirliliği konusunda bir takım önlemler aldıklarını bunların başında da kömür yakan kazanlarda bacalara filtre takma zorunluluğunun geldiğini belirtti. Kış aylarında artacak olan hava kirliliğinin sağlımıza ciddi zararlar verdiğini açıklayan Özsoy; “ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak bu konuda çalışmalarının sürdüğünü, Denizli halkının da bu konuda duyarlılık göstererek bacalarına filtre taktırmalarını, bacalarina ve mevcut kalorifer sistemlerine yakmadan bakım yaptırmaları gerektiğini söyledi. Enerji Verimliliği konusunda da ısı pay ölçerlerin çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Özsoy, hem kişinin aile bütçesi açısından hem de Ülke ekonomimiz açısından ısı pay ölçer sistemi çok önemlidir. Tüm merkezi sistem ile ısınan dairelerde ısı pay ölçer sistemi olmalıdır” dedi.