MİNİKLERİN BÜYÜK GÖSTERİSİ 

 

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 1. Resim Ve Maket Yarışması Ödül Töreni, “Sizden Bir İsteğimiz Var” adlı tiyatro gösterisini EGS Kongre Ve Kültür Merkezinde düzenlediği organizasyon ile gerçekleştirdi.

Vali Vekili Abdullah ACAR, Belediye Başkan Vekili Şamil ÇINAR, Milli Eğitim Müdür Vekili Reşat ERDOĞAN, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Hüseyin GÜRLESİN,İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet ALTIN,Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Erkan GÜRKAN, Dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende açılış konuşmasını yapan Enverder Denizli Şube Başkanı Mehmet AKGÜN; Birçok ülkede enerji tasarrufu için %30-%40 lar oranında hedefler konulduğunu, bizlerin Türkiye olarak sadece Denizli de %10 luk bir tasarrufla yılda 2 milyar dolar tasarruf yapılabilineceğini ve bu tasarrufla 113 adet 10 dersllik bir okul yaptırılabileceğini belirtti.

Protokol konuşmalarından sonra sahne alan Kardelen Çocuk Köşkü 6 yaş grubunun oluşturduğu tiyatro gösterisi ile evlerimizde enerjimizi nasıl daha verimli kullanabileceğimiz hakkında miniklerden büyüklerine oldukça etkili mesajlar verildi. Küçük yaşlarına göre büyük bir konuyu başarı ile işleyen ve sergileyen çocuklar salonda bulunan tüm misafirleri kendilerine hayran bıraktı.

Program Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinin Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği 1. Resim ve Maket Yarışmasının 1.-2.ve 3. lerin ödül ve plaket töreni ile son buldu.