Kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalar ile Denizli gündeminde önemli yer tutan ve halkı Enerji Verimliliği konusunda bilgilendiren Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. eğitim salonunda gerçekleştirdi. 
Genel Kurul toplantısına Merkezefendi Belediye Başkanı ve aynı zamanda dernek üyesi Muhammet Subaşıoğlu, DESKİ Genel Müdürü ve aynı zamanda dernek üyesi Doç.Dr. Mahmud Güngör ve Enerji Verimliliği Derneği üyeleri katıldı. 
Genel Kurul öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren Şube Başkanı Mehmet Akgün; göreve geldikleri günden bu yana Enerji Verimliliği konusunda birçok projeler gerçekleştirdiklerini ve bu projelerin sonuçlarında toplumda Enerji Verimliliği ile ilgili farkındalık oluşturduklarını belirtti. Akgün; “Ülke olarak enerji kaynaklarımız maalesef yetersiz. Bu sebeple enerji ihtiyacımızın çoğunu ithal ediyor ve bu ithalatın karşılığında da büyük rakamlarda ödemeler gerçekleştiriyoruz. Dernek olarak yaptığımız çalışmalarda Denizli’nin sanayi sektöründe %20lik bir enerji tasarrufu potansiyeli olduğunu belirledik. Hepimiz evlerimizden işyerlerimize kadar her yerde enerji verimliliği ile ilgili daha hassas olduğumuz takdirde hem geleceğimize hem de ülke ekonomimize büyük katkı sağlayabileceğimiz kanaatindeyim. Biz dernek olarak üyelerimiz ile birlikte sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmenin haklı huzuru ve gururu içerisindeyiz. Tüm halkımızı da bu huzura davet ediyorum” dedi. 
Genel Kurula katılarak derneğin önemini vurgulayan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Enerji Verimliliği gibi önemli bir konuda ilimizde faaliyetlerini sürdüren derneğimize ve siz üyelerine çok teşekkür ediyor ve böyle önemli bir derneğe üye olmaktan gurur duyuyorum. İş yoğunluğum sebebi ile faaliyetlerine ve toplantılara düzenli olarak katılamasam da çalışmaları her zaman yakından takip ediyorum. 3. Olağan genel kurul toplantımız hepimize hayırlı olsun” dedi.