Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu ilimizde yeni göreve başlayan Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. 
 
Enerji Verimliliği konusunda kamu ve özel sektörleri bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına hızla devam eden Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, ilimizde yeni göreve başlayan Vali Hasan Karahan’a ziyarette bulunarak derneğin çalışmaları ve ilimizde yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgiler verdi.
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün,2. Başkanı Doç.Dr. Mahmud Güngör ve yönetim kurulu üyeleri Ali Ordu, Mustafa Kabukçu, Mehmet Uğur Tatar, Osman Kabalay, Mustafa Ali Güner ve dernek Asistanı Sevda Arda’nın hazır bulunduğu ziyarette Dernek Şube Başkanı Mehmet Akgün Vali Hasan Karahan’a bugüne kadar ilimiz ile ilgili çıkartmış oldukları Enerji Verimliliği raporlarını sunarak yapılabilecek tasarruf çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 
Başkan Mehmet Akgün; ilimizde yapmış oldukları çalışmalar ile evlerimizde, sanayi sektörümüzde ve ulaşımda ödediğimiz enerji Faturalarımızda %25 seviyelerinde enerji verimliliği potansiyelinin olduğunu ve bu rakamın hem kendi hem de ülke ekonomimiz için ciddi rakamlar olduğunu belirtti. Akgün; “ Biz dernek olarak ülke ekonomimiz için büyük bir yük teşkil eden enerji giderlerimizi yaşam standartlarımızdan ödün vermeden en aza nasıl indirebilir çalışmaları içerisindeyiz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz projeler sonucunda da ilimizde %25 oranlarında enerji verimliliği potansiyeli çıkmıştır. Kamu ve özel sektörde yapılacak çalışmalar ile toplumumuzu bu konuda bilinçlendireceğiz” dedi.
 
Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hasan Karahan; “Enerji Verimliliği konusunda yapılacak olan her çalışmada valiliğimiz destek olacaktır. Denizli’nin en önemli sorunlarından biri ulaşımdır. Lojistik taşıma ile ilgili derneğiniz ile birlikte çalışmalar yürütebiliriz” dedi.