GELECEKLERİ İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ TOPLANTISI YAPTILAR
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi 23 Nisan Çocuk Bayramında yönetimi çocuklara bıraktı.
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, Dernek bürosunda gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında Başkan Mehmet Akgün ve yönetim kurulu üyeleri geleceğimiz ve ülkemiz için oldukça önemli bir yer tutan enerji verimliliği konusunda çocuklarında fikirlerini almak, onlara enerji verimliliğinin önemini anlatmak için bu defa sözü çocuklara bıraktı. 
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, çocuklara yönelik yaptığı çalışmalar ile “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünü en güzel şekilde anlatıyor. Geleceğimiz için oldukça önemli olan Enerji Verimliliği konusunda son olarak çocukların görüşlerini dinleyen dernek yönetimi, kurulduğu günden bu yana 7 den 70 e herkese enerji verimliliğini anlatıyor.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısı ile 15 günlük periyotlarda gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantısında Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri koltuklarını çocuklara bıraktı. Geleceklerinde Enerji sıkıntısı yaşamamak daha rahat daha güzel bir dünya için kolları sıvayan çocuklar aldıkları sorumluluğun heyecanı içerisinde ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Konuştukları gündem maddeleri ve küçük yaşlarına rağmen enerji verimliliğinin önemi hakkında bilgileri büyüklerine taş çıkartacak nitelikte idi. Enerji Verimliliği Çocuk yönetim Kurulu üyeleri şu listeden oluşuyor; Başkan Rana Ceren Göde, Ahmet Enes Arda, Emre Zeybekoğlu, Eray Zeybekoğlu, Eyüp Zeybekoğlu, Sarp Ekiz, Mustafa Arda Ünver, Osman Fahri Göde, Mesut Gölmez, Ecrin Günay
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Enerji verimliliğinin öneminin ilk olarak çocuklara anlatılması gerektiğini belirterek; “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara şuan neler öğretirsek gelecekte de onu yaşayacağız. Herkesin bildiği gibi enerji kaynaklarımız kısıtlı. Bu sebeple enerji verimliliği çok önemli. Biz dernek olarak yaptığımız çalışmalar ile yaşam standartlarımızdan taviz vermeden enerjimizi tasarruflu kullanmak ve enerji verimliliği anlatmak için çeşitli projeler yapıyoruz. Genel merkezimiz ve Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye çapında başlattığı son proje “Enerji Çocuk” projesidir. Bu proje ile belirli illerde çocuklarımıza enerji verimliliğini anlatan görseller yayınlanacak, toplantılar düzenlenecektir. Biz de Denizli Şubesi  olarak Dünya milletleri arasında çocuklarına bayram hediye eden tek millet olmanın haklı gururuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, çocuklarımıza verdiğimiz önemi vurgulamak  için bugünkü  yönetim kurulu toplantımıza onları davet ettik ve koltuklarımızı onlara bıraktık. Enerji verimliliği hakkında sahip oldukları bilgiler bizleri çok mutlu etti. Geleceğimiz olan çocuklarımızın böyle bilinçli bir şekilde yetişmesi bizlere umut veriyor” dedi.
 
Başkan Mehmet Akgün Toplantı sonunda yönetim kurulunu oluşturan çocuklara tasarruflu ampuller ve hediyeler takdim etti.