YILDA  455.000 TL TASARRUF - DENİZLİ ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ 

 

Yılda 455.000 TL Tasarruf

 
Enerji Verimliliği Derneği VE MÜSİAD Denizli Şubesinin ortaklaşa yaptığı Denizli İli Sanayide Enerji Verimliliği Potansiyeli taraması Projesinden muhteşem sonuç.
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinin GEKA 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında gerçekleştirdiği Denizli İli Sanayide Enerji Verimliliği Potansiyeli taraması projesi kapsamında 10 tekstil firmasının ön enerji etüt çalışması yapılmıştı. Hazırlanan raporu faaliyete geçiren Poyraz Boya ve Apre yaptığı yatırım ile yılda 455.000 TL tasarruf elde ederek tüm sanayicilere örnek bir çalışma gerçekleştrdi. 
 
Günümüzün ve geleceğimizin en önemli konularından olan enerji tasarrufu ile ilgili çalışmalarını sürdüren ve bu konuda halkımızı bilinçlendirmeyi hedef edinen Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi yaptığı tüm çalışmalar ile üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyor.  Çocuklardan gençlere,  ev hanımlarından sanayicilere kadar herkese yönelik çalışmaları ile büyük başarılar elde eden ve yaşam standartlarından taviz vermeden ne kadar büyük tasarruflar elde edilebileceğini gösteren dernek bu çalışmalarının son örneğini Poyraz Boya ve Aprede yapılan verimlilik çalışması ile gösterdi.
 
Denizli Tekstil firmaları arasında yapılan anket sonucu seçilen Poyraz Boya ve Apre, yapılan ön enerji etüt çalışması sonucu kendileri için hazırlanan raporu dikkatle inceleyerek, en büyük giderlerinden olan enerji maliyetlerini düşürmek için çalışmalara başladı.  İşletme, ilk olarak raporda belirtilen 4 makinesini yenileyerek büyük bir kazanç elde etti. Yaptıkları çalışma ile ilgili bilgi veren Poyraz Boya ve Apre  Genel Müdürü Emin Şen, sanayicilerin en büyük giderlerinin enerji maliyeti olduğunu ve bu maliyeti düşürmenin alınabilecek tedbirler ile mümkün olduğunu belirtti. Şen; “Yüksek enerji giderleri sebebi ile kar marjı ve pazarlık payımız çok düşük. Biz Poyraz Boya ve Apre olarak enerji tasarrufu ile ilgili çalışmalar gerçekleştirerek bu maliyetimizi düşürmek hem kendi ekonomimize hem de ülke ekonomimize katkı sağlamak için yapılabilecek çalışmaları araştırırken Enerji Verimliliği Derneğinin gerçekleştirmiş olduğu projeye dâhil olduk. Yapılan çalışma sonucunda bizim için hazırlanan raporda belirtilen 4 makinemizi yenileyerek yılda 455.000 TL ‘lik bir tasarruf elde ettik. Almış olduğumuz 4 makine yapacak olduğumuz tasarruf ile 13 ayda kendini amorti etmektedir. Bu biz sanayiciler için ciddi bir rakamdır. Raporda belirtilen diğer kritiklerimiz ile ilgili çalışmalarımız da sürmektedir. Biz enerji verimliliği çalışmalarımızda sadece işletmemiz çıkarları için değil geleceğimiz ve ülkemiz için Enerji Verimliliğine destek olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Üyesi bulunduğumuz Enerji Verimliliği Derneğinin çalışmalarında da yer alarak 7’den 70’ e herkesin bu konuda bilgilendiriyoruz” dedi.
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; dernek olarak yaptıkları Denizli İli Sanayide Enerji Verimliliği Potansiyeli taraması Projesinden böyle güzel bir sonuç elde etmenin mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, Poyraz Boya ve Aprenin yaptığı çalışmadan dolayı tebrik etti. Akgün; “Biz Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi olarak kurulduğumuz günden bu yana ülkemiz ve geleceğimiz için çalışıyoruz. Poyraz boya ve aprenin yapmış olduğu bu çalışmanın tüm sanayicilerimize örnek olmasını temenni ediyorum. Enerji verimliliği sadece maddi açıdan değil manevi olarak da çok önemli. Geleceğimize karşı sorumluluklarımız var ve herkes bu sorumluluğunu yerine getirmek zorunda. biz dernek olarak üyelerimiz ile birlikte sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru ve gururu içerisindeyiz.” Dedi.