Enerji Çocuk Naz Kocaeli'de

 

Çocuklara enerji verimliliğinin önemini anlatmak için il il gezen Naz,  Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezinde arkadaşlarıyla bir araya geldi.  Öğrencilere  enerji verimliliğinin eğlenceli bir şekilde anlatıldığı programa   Enerji Hanım da katılarak  sürpriz yaptı. Çocukların enerji verimliliği konusunda annelerini uyarmaları gerektiğini söyleyen ve bu konuda çocuklardan söz alan Enerji Hanım, evlerde annelerimizin yapması gereken ve enerji verimliliği sağlayan basit uygulamaları çocuklara anlattı.

 

 Gösteri öncesi konuşma yapan Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim ÇAĞLAR, Enerji Çocuk Projesi ile çocuklarımız sayesinde  evlerde, okullarda kısacası çocukların bulunduğu her ortamda  enerjinin verimli kullanılmasını amaçlıyoruz. Biz bu proje sayesinde çocuklarımızın hem ev bütçesine  hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmanızı sağlayacağız. Çünkü çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Yarının ailelerini kuracak olan çocuklarımızın şimdiden enerji verimliliği konusunda bilinçlenmesini istiyoruz.”  dedi.

 

Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ali Fuat EYÜBOĞLU, İzmit Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’in katıldığı tiyatro gösterisini yaklaşık 500 öğrenci izledi.