Enerji Hanım Adana’da

Kadınlara Anlattıklarını Kendisi de Uyguladı

Enerji Hanım’ın Aylık Elektrik Faturası 15 TL Azaldı

 Evlerde enerjiyi verimli kullanmayı teşvik etmek amacıyla ülkeyi bir uçtan diğer bir uca dolaşan ve kadınlara enerji tasarrufunun püf noktalarını anlatan Enerji Hanım, yöntemleri kendisinin de uyguladığını ve aylık elektrik faturasının 10 - 15 TL arasında azaldığını söyledi. Enerji Hanım, günlük yaşantısından ödün vermeden, basit yöntemlerle bu tasarrufu sağladığını vurguladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak projesi Enerji Hanım, Mersin’den sonra Adana’da da kadınlarla buluştu. Enerji Hanım projesinin 15. durağı Adana kadınlarla bir araya gelen Enerji Hanım, evlerde enerji verimliliğinin önemini örnekleriyle anlattı. Kendisinin de bu yöntemle daha az elektrik parası ödemeye başladığını kaydeden Enerji Hanım, “aylık elektrik faturam 10 – 15 Türk Lirası arasında azaldı. Küçük miktarlar birikince ülke ekonomisine yılda 4 milyarlık katkı sağlanacak. Okul olacak, hastane olacak” dedi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkan Vekili Adnan Ersoy Ulubaş, dünyadaki gelişmelere paralel olarak enerji talebinin arttığın, enerjinin verimli kullanılmasının bu aşama da çok daha ön plana çıktığını söyledi. İlk eğitim çalışmasına Kayseri’de başladıkları Enerji Hanım’ın bugüne kadar gittikleri her ilde büyük ilgi gördüğünü belirten Ulubaş, olumlu geri dönüş almaya başladıklarını vurguladı. Verimliliği ülke geneline yaymak için projeler geliştirdiklerini açıklayan Ulubaş, sanayi, ulaşım, yalıtım gibi sektörlerde de çalışmalara başlanacağını söyledi.