Enerji Hanım, Ispart'da Hanımlarla Bir Araya Geldi

Enerji verimliliği çalışmalarına vurgu yapılarak, başta evlerde olmak üzere ülke genelinde kadınlarımızın enerjiyi verimli kullanmayı öğrenmesi ve bu yolla önce ev ekonomisine, sonra ülke ekonomisine katkıda bulunmasının sağlanması amacıyla yürütülen “Enerji Hanım” Projesi Isparta’ta hanımlarla bir araya geldi.

Enerji Verimliliği Derneği’nin koordinasyonuyla gerçekleştirilen eğitim programına kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Enerji Verimliliği Derneği Isparta Şube Başkanı Alaattin Erkoç, enerji kaynaklarının akıllı şekilde kullanılması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin enerji tüketiminin gün geçtikçe arttığına dikkati çeken Erkoç, enerjinin verimli şekilde kullanılması için yola çıktıklarını ifade ederek, "Bizler kadınlarımızı evin ekonomisti olarak değerlendiriyoruz. Kadınlarımız aracılığıyla toplumumuzun her katmanına ulaşarak enerji verimliliği konusunda bilinç oluşturma gayreti içindeyiz" diye konuştu.
 

Enerji Hanım projesinin Enerji Takımı’nın bir parçası olduğunu belirten Erkoç, Enerji Takımı projesi kapsamında evde, okulda, yolda, sanayide 7’den 70’e her kesime ulaşarak herkesin bu takımın bir parçası olmasını sağlamak ve yine herkesin bu takımın aktif bir üyesi olmasını istiyoruz. Böylece, 2023 yılına kadar 150 milyar lira kaynak oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.