DENİZLİ ŞUBESİ İL ÖZEL İDARESİ MECLİS BAŞKANI ZİYARETİ 

 

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti. Enerji Verimliliği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Yönetim kurulu üyelerinden Ali Alaybeyoğlu ve Slih Yılmaz’ın katıldığı ziyarette kullanmış olduğumuz enerjinin ne kadar önemli olduğu ve yapılacak olan tasarruflar hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Dernek Başkanı Mehmet Akgün; enerji alanında yapılacak olan tasarruflarla Denizli ve Ülke ekonomimize çok büyük maddi kazançlar sağlanabileceğini bunun içinde dernek olarak çalışmalara başladıklarını belirttiler. Yapacak oldukları çalışmalarda İl Özel İdaresinin de desteklerini beklediklerini dile getiren Akgün, “Amacımız ülkemizin %73 dışa bağımlı olduğu enerji tüketiminde hayat standartlarımızdan taviz vermeden çok basit önlemler ile tasarruf yapmak ve dışa bağımlılığımızı azaltarak aile, Denizli ve ülke ekonomimize katkıda bulunmaktır” dedi.

İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin hayatımızın en önemli gereksinimi olan enerjinin verimli kullanılması ve ülkemiz için yapılacak olan tüm çalışmalarda kendilerinin sonsuz destek olacaklarını belirttiler. Kendilerinin de bu konuda çalışmaları olduğunu belirten Gürlesin, çalışmalarına ilk olarak tüm yeni yapılan eğitim kurumlarında izlasyonu zorunlu tuttuklarını ve mevcut eski binalarda da mantoluma yapacaklarını açıkladılar. Ayrıca yeni yapılacak olan İl Özel İdaresi Binasının enerji verimliliğine uygun olabilmesi için dernek ile birlikte karşılıklı fikir alışverişinde bulanabileceklerini belirttiler.

Yapılan görüşmede Enerji verimliliği Derneği ve İl Özel İdaresi, birlikte yapacakları çalışmalar ve projeler ile Denizli de enerji tüketiminde gerekli tasarrufun yapılmasını sağlayarak Türkiye de örnek bir il olacaklarının sözünü verdiler.