İLKÖĞRETİM  ÖĞRENCİLERİNDEN ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİNE ZİYARET

 

Enerji ve Enerji Verimliliğinin önemi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Özel Vildan İlköğretim Okulu öğrencileri Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesine ziyarette bulundu.
Geleceğimiz için büyük önem taşıyan Enerji Verimliliği hakkında 7’den 70’e herkesi bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için kurulan Enerji Verimliliği Derneği bu konudaki çalışmalarını her alanda hızla devam ettiriyor. Son olarak Özel Vildan İlköğretim Okulu Fen Kolu öğrencilerini ağırlayan Denizli Şubesi geleceğin gençlerine Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği hakkında bilgi verdi.
Dernek Asistanı Sevda Arda ve Dernek Başkanı Mehmet Akgün’ün hazır bulunduğu ziyarette Başkan çocuklarla bir süre sohbet etti. Daha sonra Şube Asistanı Sevda Arda enerjinin oluşumu, hayatımızdaki yeri ve enerji verimliliğinin önemi hakkında sunum yaparak derneğin amaçlarını anlattı.
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek; “ Geleceğimizin bekçisi çocuklarımızın Enerji ve Enerji Verimliliği konusundaki merakları ve bu konuda ki hassasiyetleri bizleri çok mutlu etti. Bir atasözümüzde belirtildiği gibi; “Ağaç yaş iken eğilir.” Biz çocuklarımızı Enerji Verimliliği konusunda ne kadar bilgilendirir ve bilinçlendirirsek geleceğimiz de o kadar parlak olacaktır. Onlar enerji konusunda gelecekleri için bu kadar hassas iken biz büyüklere de onların bu hassasiyetlerine saygı duymak ve aynı hassasiyeti göstermek düşer” dedi.
Özel Vildan İlköğretim Okulu Fen Kolu Öğretmeni Melek Atmaca ,öğrencilerinin Enerji konusunda çok meraklı olduklarını ve kendilerinin de okul olarak enerji ve enerji verimliliği hakkında çalışmalar yaptıklarını belirtti. Atmaca “ bizler çocuklarımız bilgi aktarırken her alanda eğitim ve öğretim veriyoruz. Amacımız geleceğe her konuda bilinçli ve bilgili bireyler yetiştirmek. Günümüzün en önemli konularından olan Enerji ve Enerji Verimliliği hakkında bilgi sahibi olmaları içinde Enerji Verimliliği Derneğine ziyarette bulunduk. Burada öğrendikleri ile çocuklarımız artık enerji konusunda daha bilgili ve bilinçli. Dernek Başkanımıza ve Şube Asistanına bizlere göstermiş  oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi.